برای خرید سنگ قبر (سنگ مزار) باید به چند نکته هایی توجه کرد ؟

سنگ قبر چیست؟
1398/01/27
مرحوم استاد جمشید مشایخی
1398/01/27

برای خرید سنگ قبر (سنگ مزار) باید به چند نکته هایی توجه کرد ؟

۱ . انواع سنگ قبر (سنگ مزار)

۲ . جنس سنگ قبر (سنگ مزار)

۳ . مقاومت سنگ قبر (سنگ مزار)

۴ . رنگ سنگ قبر (سنگ مزار)

۵ . نوشتار روی سنگ قبر (سنگ مزار)

۶ . تزئین سنگ قبر (سنگ مزار)

۷ . قیمت سنگ قبر (سنگ مزار)

 

حالا اول به انواع سنگ قبر (سنگ مزار) میپردازیم

 

سنگ قبر (سنگ مزار) چند نوع است :

۱- سنگ قبر (سنگ مزار) گرانیت اصفهان با درصدی تقریبی از آهن تشکیل شده و دارای بافت خاکستری و سفید و مشکی است .

 

۲- سنگ قبر (سنگ مزار)  سیمین اصفهان که از همان معدن گرانیت  اصفهان می باشد . تفاوت سنگ قبر (سنگ مزار)  سیمین با نطنز این است که سنگ سیمین دانه های سفید ندارد و حکاکی در سنگ های سیمین چون دانه های سفید ندارد کیفیت عکس را به صورت طبیعی نشان می دهد.

 

۳- سنگ قبر (سنگ مزار) گرانیت کردستان از گرانیت اصفهان مرغوب تر می باشد و براقیت آن از گرانیت اصفهان مرغوب تر می باشد و تفاوت قیمتی زیادی با گرانیت های اصفهان ندارد.

 

۴- سنگ قبر (سنگ مزار) گرانیت برزیلی سنگ مشکی براق یک دست با کیفیت حکاکی عکس به صورت خیلی عالی و شفاف و از همه ی گرانیت های ذکر شده بالا مرغوب تر می باشد و از قطر ۳ سانت  شروع می شود.

 

۵- سنگ قبر (سنگ مزار) گرانیت تویسرکان این سنگ در بین سنگ های ایرانی تقریبا از تیرگی بالایی برخوردار است همراه با دانه های پولکی شکل درشت یا ریز به همراه مقاومت بسیار بالا مناسب برای مناطق سرد سیر.

 

۶- سنگ قبر (سنگ مزار) گرانیت سبز فقط دو مدل وجود دارد  سنگ قبر (سنگ مزار)  پیرانشهر و سنگ سبز جنگلی .

 

۷- سنگ قبر (سنگ مزار) سفید هرات افغانستان می باشد که دارای هاله های سبز و قهوه ای بر روی سنگ به شکل زیاد و کم وجود دارد که هر چقدر بدون هاله باشد قیمت آن سنگ بالا می رود

۸- سنگ قبر (سنگ مزار) سفید که به اسم نانو همان پودر سنگ و پلاستیک فشرده می باشد . این سنگ از براقیت بسیار بالا و شفافیت عالی برخوردار است . این سنگ بدون هاله و حتی رگه در بازار موجود می باشد.

۱۰- سنگ قبر (سنگ مزار) مرمر، بهترین نوع سنگ از نظر زیبایی و زینتی و قدمت مرمر کرمان می باشد که به رنگ های سبز ، کرم ، صورتی ، نباتی موجود بوده و  از قطر ۴ الی ۱۵ سانت وجود دارد . لازم به ذکر است که  مرمر و صورتی از تمام مرمرها گران تر و زیباتر می باشد .

 

توجه توجه : تمامی سنگ های موجود در بازار قابلیت دوباره صابی را دارند. به شکلی که هر سنگ با قطر ۳ سانت قابلیت استفاده تا ۲ یا ۳ بار را برای قبرهای ۲ الی ۳ طبقه را دارا می باشند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *